• Karneval so Spievkom Palim

• Každoročne sa v našej škole koná tradičný karneval,

dňa 10. 02. 2023 k nám Spevko Pali zavítal.

Deťom aj dospelým sa postaral o množstvo zábavy,

spoločne sme si zatancovali i zaspievali.

Na všakovaké rozprávkové bytosti sme sa premenili.

Čarodejníkmi, princeznami, zvieratkami, ba aj superhrdinami sme sa stali.

Kúzelná atmosféra zaplavila naše srdcia radosťou a šťastím,

do tohto čarokrásneho sveta sa s nadšením aj o rok vrátim.

Vedzte, že v závere nik na stupienku víťazov nestál,

predsa každý z nás svojou jedinečnosťou vyhral.

Odmenou pre nás boli smiech a iskričky v očkách,

naše jazýčky si pochutili na sladkostiach a domácich šiškách.

Mgr. Denisa Siládiová, Bc. Jozefína Balážová

• Január a február v školskom klube a internáte

• Po návrate z vianočných prázdnin sa deti v školskom klube a školskom internáte pustili s veľkým záujmom do nových aktivít. Vďaka snehovej nádielke sa venovali otužovaniu a hrám v snehu. Nezabudli ani na starostlivosť o vtáčiky, vyrábali papierové búdky a potravu im nasypali do drevených  príbytkov na školskom dvore. Február bol v znamení karnevalu a výroby valentínskych pozdravov.  Deti si vyrobili krásne masky, ktorými vyčarili úsmev na nejednej tvári.  Nezabudli sme  ani na vzdelávanie, skladali, lúštili a venovali sa matematickým úlohám . V priloženej prezentácii si môžete pozrieť práce detí.

Mgr. Mária Kytková

• Naše sladké dopoludnie

• Žiaci prípravného a druhého ročníka ŠZŠ si osladili februárové dopoludnie v škole. Okrem maškrtenia sa tiež naučili, ako správne postupovať pri pečení, konkrétne pri príprave úžasných muffiniek. Zopakovali si aj zásady bezpečnosti pri práci; zásady stolovania a hygieny.

Mgr. Zuzana Ilková

• Fašiangy v Praktickej škole

• Keď sa povie Fašiangy, predstavíme si hlavne pestrofarebné kostýmy, fašiangový sprievod čí karneval. Medzi fašiangové zvyky patrí aj príprava tradičných fašiangových jedál.

Žiaci praktickej školy každý utorok pripravujú rôzne jedlá a tak v tomto fašiangovom čase sa

„pustili“ do prípravy šišiek s džemom. Nakúpili suroviny, oboznámili sa s postupom prípravy a dali sa do práce. Kým zamiesené cesto odpočívalo, žiaci spomínali na nedávny karneval. Prezerali si fotky z karnevalu, vyfarbili veselé obrázky. A potom už usilovne pracovali. Z cesta vytvarovali šišky, osmažili, pocukrili a naplnili džemom. A odmena? Čo si navarili, to si aj zjedli.

Mgr. Valéria Kuceljová

• Myšlienkové mapy

• V triede 3. a 4. ročníka si vyučovanie každý deň užívame. Používame rôzne moderné didaktické  pomôcky, hry a metódy. Jednou z nich je aj myšlienková mapa. Vychádza z jednej ústrednej myšlienky a spája sa s ďalšími. Deťom sa hravou formou zlepšuje schopnosť porozumenia, zapamätania si, aplikovania vedomostí v praxi, kreativita a dispozícia vytvárať prepojenia medzi rôznymi témami a vecami. Deti sa učia a následne si opakujú s porozumením, ľahšie a efektívnejšie si  zapamätajú preberanú látku.

,, Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa.“

Mgr. Martina Koišová

• Školský turnaj v Bocii

• Nový kalendárny rok 2023 je v plnom prúde.  Hneď v jeho úvode si žiaci našej školy zmerali sily v školskom turnaji v športovej hre Boccia. Počas celého školského roka deti zo ŠZŠ a zo ZŠ pre deti s autizmom poctivo  bocciu trénovali  na hodinách telesnej a športovej výchovy.

Spolu s vyučujúcimi TSV sme vybrali dvoch zástupcov, ktorí reprezentovali svoju triedu. Žiakov sme rozdelili do štyroch základných skupín, v ktorých medzi sebou súťažili. Prvú kategóriu tvorili žiaci 1. – 4. ročníka A aj B variantu. Druhú kategóriu vytvorili žiaci s autizmom. Členmi tretej skupiny boli  žiaci 5. - 9. ročníka A aj B variantu. Nezabudli sme ani na žiakov C variantu, ktorí si zmerali svoje sily v štvrtej kategórii. Žiaci súťažili vo dvojiciach. Počas turnaja vládla medzi deťmi priateľská i zdravá súťaživá atmosféra. Navzájom sa povzbudzovali a držali si palce. Všetci súťažiaci si odniesli radosť z hry a chuť športovať.  Po ukončení súťaže bol každý jeden žiak patrične odmenený a okrem skvelých pocitov dostal aj hodnotnú cenu, diplom a za prvé tri miesta aj medailu.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme!

Mgr. Patrícia Hrobáriková a Mgr. Ivana Janošíková