• Beseda s policajtmi

• 16.06.2009 sme sa zúčastnili besedy s mestskými policajtmi, ktorí oboznámili deti s pravidlami cestnej premávky, povinnou výbavou bicykla a cyklistu, motocyklistu. V druhej časti žiakov II. stupňa poučili o nebezpečenstve zneužívania drog, besedovali o ich škodlivosti na konkrétnych príkladoch. Témou besedy bolo aj šikanovanie na školách a záškoláctvo.Žiaci mali možnosť vyskúšať si policajné nepriestrelné vesty a putá.
        • Maľovanie na chodník

• V piatok 5. júna sa žiaci prvého stupňa A variantu, spolu so žiakmi B variantu a z tried s IVP stretli pri realizácii spoločného programu „Farebný svet – maľovanie na chodník“. Deti si mohli zvoliť ľubovoľnú tému na kreslenie. Kreslili farebnými kriedami jednotlivo alebo v skupinách. Pri ich výkone ich povzbudzovali triedne pani učiteľky. Najlepšie obstáli žiaci z nižších ročníkov, ale usilovali sa aj veľkí. Všetci boli odmenení sladkou odmenou.
        • Výlet žiakov II. stupňa

• Vo štvrtok 04.06. sme boli so žiakmi II. stupňa na školskom výlete . Našim cieľom po dlhej ceste autobusom bol hrad Červený kameň, kde sme si pozreli ako sa kedysi žilo na hrade. Naše kroky potom smerovali do blízkej jaskyne Driny. Po namáhavej ceste sme sa aspoň príjemne schladili. Poslednou zastávkou nášho výletu bolo mesto Trenčín. Domov sme prišli až večer, síce unavení, ale plní nových zážitkov.
        • Hasičská súťaž

• Dňa 05.6.2009 sa zúčastnili naši žiaci XXXIII. ročníka hasičskej súťaže o „ Putovné poháre DHS Bytča" ktorú organizoval DHS v Bytči. Táto súťaž bola usporiadaná v rámci MDD. Najlepšie miesto v rámci našej školy obsadilo družstvo žiakov 9. ročníka.
          • Kysucký jarmok hier

• V stredu 03.06.2009 sa v Špeciálnej základnej škole v Kysuckom Novom Meste konal 3. ročník regionálneho podujatia Kysucký jarmok hier. Tohto podujatia sa zúčastnili aj 4 žiaci našej školy. Spolu s ostatnými žiakmi špeciálnych základných škôl absolvovali súťaže jednotlivcov a súťaže družstiev. Na záver bolo vyhodnotenie a všetci súťažiaci boli odmenení peknými darčekmi.
        • Školský výlet žiakov I. stupňa - Súľov

• 4.júna sa 13 žiakov našej školy spolu so svojimi pani učiteľkami vydali na školský výlet do Súľova. Po krátkej jazde autobusom sme sa ocitli v objatí prekrásnych Súľovských skál. Žiaci videli zaujímavé lesné zvieratá - daniele, jelene, muflóny, ale i niekomu neznáme zvieratá - ovečky. Veľkým zážitkom pre veľkých i malých bola jazda na koni. Všetky deti ju prežívali so širokým úsmevom na tvári. Po tomto náročnom programe veľmi dobre padlo posedenie pri ohni, pohojdanie sa v sieti, opekanie špekáčikov a najmä následná hostina. Niektorí odvážlivci aj pohladkali a nakŕmili teliatko. Unavení, ale plní nových zážitkov sme sa vrátili domov.
          • Deň detí s Armádou SR

• V sobotu 30. mája sme s deťmi zažili krásny deň. Armáda Slovenskej republiky spolu so Slovenským rozhlasom a mestom Bytča pripravila pre deti akciu pri príležitosti Dňa detí. Pozreli sme si cvičených psov, vojenskú techniku ako tanky, vrtuľníky, zbrane, videli sme prelietať stíhačky, skákať parašutistov z vrtuľníka, zneškodnenie nepriateľa a veľa iných zaujímavých vecí. Zahrali sme sa na vojenských policajtov - naučili sme sa odoberať odtlačky prstov, zdokumentovať nehodu. Na pamiatku máme veľa fotografií, dokonca aj s prvým slovenským kozmonautom I. Bellom. Všetkým organizátorom a vojakom, ktorí sa deťom maximálne venovali, patrí veľké poďakovanie. Máme veľa zážitkov, aj počasie žičilo tejto akcii, pretože Bytča bola asi jediným mestom na Slovensku, kde v sobotu vyšlo slnko.