• Športový Deň detí žiakov I. stupňa

• Pekný slnečný deň 28.05.2009 bol pre žiakov I. stupňa trochu iný. Spolu so svojimi pani učiteľkami sa vybrali zašportovať si ku kaplnke. Pre žiakov boli pripravené rôzne športové súťaže, v ktorých si preverili svoju zdatnosť a šikovnosť. Za svoj športový výkon boli odmenení sladkými maškrtami. Keďže všetci žiaci boli takí dobrí ako ozajstní športovci, zaslúžili si aj medaily.
          • Štvorboj v Púchove

• 21.05.2009 sme opäť bojovali v ľahkoatletických disciplínach, tentokrát v štvorboji. Pozvali nás medzi seba do Púchova. Každý športovec bojoval o body v štyroch disciplínach: Skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou, beh na 60m a beh na 200m. Našli sme si kamarátov z Trenčína, Dubnice, Ilavy, Považskej Bystrice a Púchova.Bolo nás 6 a priniesli sme si 5 medailí.
          • Tvorivé dielne

• 21. 05. 2009 sme so žiakmi piateho, šiesteho a siedmeho ročníka cestovali do ZUŠ I. W. Kráľa v Považskej Bystrici, kde nás už tradične privítal zástupca riaditeľky Mgr. Jozef Pobočík. Mali sme možnosť pozrieť si krásnu výstavu v priestoroch ZUŠ, ale aj sami tvoriť jedinečné diela. Vybrali sme si techniky, ktoré sú pre našich žiakov vzácne - modelovanie z hliny a grafika.
          • Otvorené srdcia

• Dňa 13.05.2009 sme sa zúčastnili recitačnej súťaže "Otvorené srdcia" v Považskej Bystrici. Súťažou sa niesla myšlienka "Čo nejde zo srdca, nejde k srdcu". Reprezentovali nás 3 žiaci. Z nich Adriána Bongilayová z 2. ročníka a Ján Bystriansky zo 7. ročníka získali pekné 3.miesto vo veľkej konkurencii Trenčianskeho a čiastočne aj Žilinského kraja.
          • Futbal v Martine

• 14.05. 2009 naši futbalisti tvrdo bojovali medzi silnými súpermi v ŠZŠ v Martine. Martinského turnaja v minifutbale sa zúčastnilo šesť škôl Žilinského kraja. Skončili sme na 4.mieste. Pohár za 1. miesto zostal v Martine. My im ho prajeme zo srdca. Boli výborní!
          • Slnko v duši

• Krajský školský úrad a Únia žien Slovenska nás pozvali na vernisáž IX. ročníka výstavy prác žiakov špeciálnych škôl a zariadení Žilinského kraja, ktorá sa uskutočnila 04. 05. 2009 vo výstavných priestoroch foyer Úradu Žilinského samosprávneho kraja. Aj my sme mali možnosť vystaviť si výrobky žiakov všetkých ročníkov a variantov. Otvorenie výstavy spestrili práve naši žiaci (Angelika Kulíšková, Danko Žoldák,Lenka Kubíková a Martin Belás) svojim vystúpením - spevom, recitáciou a tancom. Fotografie so môžete pozrieť vo Fotogalérii.
          • Športové popoludnie

• Deti zo školského internátu si dňa 06.05.2009 spríjemnili rekreačné popoludnie športovými hrami. Pre nepriaznivé počasie sa súťaže uskutočnili v telocvični. Dve vyrovnané družstva statočne bojovali o prvenstvo v behu, preskoku cez lavičky, zdolávanie rebrín, hod lopty na kôš a v čo najväčšom počte úderov stolnotenisovou raketou. Za svoju šikovnosť, obratnosť a športového ducha boli odmenení sladkosťami. Posedenie pri opekaných špekáčikoch zavŕšilo vydarené popoludnie.
        • Majstrovstvá okresu vo futbale

• Dňa 06.06.2009 CVČ v Bytči usporiadalo Majstrovstvá okresu ZŠ Bytča vo futbale. Zapojili sme sa aj my s našim futbalovým tímom. Vylosovali nás do skupiny C, v ktorej sme mali týchto súperov: ZŠ Štiavnik, ZŠ Mierová ulica a ZŠ Súľov. Výsledky zápasov : ŠZŠI - Štiavnik - 0:2, ŠZŠI - Mierová - 1:2, ŠZŠI - Súľov - 0:1 Medzi základnými školami sme obstáli výborne, naše sily boli vyrovnané.
          • Sme prví!

• Naši futbalisti sa z Púchova vrátili zlatí!

Na Slovensku prebiehal už 9-ty ročník Európskeho futbalového týždňa.

ŠZŠI a Gymnázium v Bytči majú už druhý rok vytvorené unifikované

futbalové mužstvo, s ktorým sme sa zúčastnili priateľského stretnutia

s ďalšími troma tímami a skončili sme na krásnom prvom mieste.
          • Hugo a Oliver

• Vo štvrtok, 23.04.2009 sme sa zúčastnili so všetkými žiakmi divadelného predstavenia Hugo a Oliver. Deťom sa netradičné divadlo veeeeeeeľmi páčilo.